Strona Główna Zabezpieczone: Lekarz/Farmaceuta

Liponerv® - suplement diety aktywnie wspierający układ nerwowy

Kompleksowy suplement diety, aktywnie wspierający funkcje poznawcze u pacjentów z objawami MCI oraz chcących poprawić pamięć i koncentrację.

Dowiedz się więcej

Sprawdź, w jakim przypadku lekarz zarekomendował pacjentowi LIPONERV?

heading-icon

Chwilowe roztargnienie? Pogorszenie pamięci epizodycznej, a może trudności w orientacji przestrzennej? Zapoznaj się z historią Pana Jana, który zgłosił się do lekarza z pierwszymi objawami łagodnych zaburzeń poznawczych.

Oglądam

Weź udział
QUIZIE

Odpowiedz na 3 pytania
i zdobądź nagrodę!

Relaksujący pas do masażu karku i szyi 4Fizjo

Rozpocznij QUIZ

MCI — Objawy osłabienia funkcji poznawczych

heading-icon

MCI (Mild Cognitive Impairment) to stan objawiający się osłabieniem funkcji poznawczych pacjenta, głównie pamięci. Pacjenci zmagający się z MCI to osoby mające problem z zapamiętywaniem informacji. Obserwowane są u nich również zmiany zachowań, jak utrata zainteresowania rzeczami lub wydarzeniami, którym wcześniej poświęcali sporo uwagi. Towarzyszyć im może niepokój, dezorientacja oraz frustracja wynikająca z zaburzeń pamięci i koncentracji. (R.C Peteresen, 2011).

Objawy MCI można skutecznie łagodzić, a dzięki odpowiednio wcześnie zastosowanej suplementacji — wstrzymać progresję zaburzenia.

Którym pacjentom polecać Liponerv®?

heading-icon

Ludzki mózg zaczyna ulegać procesom starzenia po około 35 roku życia. Niemniej kłopoty z pamięcią, koncentracją oraz innymi  funkcjami poznawczymi mogą pojawić się nawet wcześniej. Dlatego, niezależnie od wieku, warto wspierać organizm odpowiednią dietą i suplementacją.

Zauważasz u swoich pacjentów pogarszanie sprawności mózgu i deficyty poznawcze?

Pamięci epizodycznej

Koncentracji uwagi

Płynności mowy

Orientacji przestrzennej

Funkcji wykonawczych mózgu

Szybkości przetważania danych

Przejdź na stronę główną

Polecaj Liponerv®

Wczesna suplementacja daje szansę na dłuższe zachowanie zdolności 
poznawczych i pełnej samodzielności.
Sprawdź dostępność w aptekach

Wpływ kwasów EPA i DHA na układ nerwowy

heading-icon

DHA jest kluczowym składnikiem błon komórek nerwowych oraz połączeń synaptycznych. Jego obecność zapewnia elastyczność i płynność błon, co jest niezbędne dla efektywnego przekazywania sygnałów między neuronami, a także dla prawidłowego funkcjonowania receptorów i kanałów jonowych. Z kolei EPA pełni rolę źródła eikozanoidów, biologicznie aktywnych związków, które regulują procesy zapalne, krzepliwość krwi oraz napięcie naczyń krwionośnych.

Jak ich obecność w codziennej diecie wpływa na pacjentów? Jak pokazują badania, codzienna suplementacja wskazuje na skuteczność stosowania kwasów na poprawę pamięci krótkotrwałej i operacyjnej oraz pamięci słownej i odroczonej u pacjentów zmagających się z MCI. (Dżumaga, 2013) Natomiast u osób zdrowych wspiera zdolności intelektualne, koncentrację oraz funkcje poznawcze. (Wilczyńska, 2012).

Liponerv® to kompleksowy preparat bogaty w kwasy EPA, DHA oraz kwas alfa-liponowy, który aktywnie wspiera działanie układu nerwowego. Unikalna na rynku polskim rynku formuła suplementu oraz potwierdzona badaniami synergia działania jej składników, jest doskonałą propozycją dla pacjentów, u których już wystąpiły łagodne zaburzenia funkcji poznawczych (MCI).

Jak połączenie skoncentrowanych składników poprawi jakość życia Twoich pacjentów?

heading-icon

Poza zawartymi w suplemencie kwasami DHA i EPA są również obecne witaminy z grupy B (B6 i B12) oraz kwas alfa-liponowy. Zapewnia to nie tylko stabilność kwasów DHA i EPA, ale również konsolidacje kilku substancji o potwierdzonym działaniu na układ nerwowy.

Kwasy DHA i EPA

Mają działanie neuroprotekcyjne, zatem chronią neurony przed degradacją, dodatkowo działają przeciwzapalnie.

Kwas alfa-lipoowy

Substancja o skutecznych właściwościach antyoksydacyjnych, aktywnie dbająca o stan homeostazy oksydacyjnej w organizmie. Wspiera działanie układu nerwowego, m.in. poprzez działanie przeciwzapalne. Wykazuje pozytywne działanie na zmiany patofizjologiczne występujące w przebiegu chorób neurodegeneracyjnych. (Łabuz-Roszak, 2021).

Witamina B6 (pirodyksyna)

Bierze udział w ponad 100 reakcjach enzymatycznych organizmu, aktywnie wspiera układ immunologiczny poprzez promowanie produkcji limfocytów — dba również o prawidłowe działanie neuroprzekaźników, przykładowo serotoniny. (Jasłowski, 2023)

Witamina B12

Wpływa na syntezę mieliny, która ochrania aksony nerwowe w ludzkim mózgu. Ilość zawarta w suplemencie aktywnie wspiera syntezę oraz procesy krwiotwórcze. Co więcej, wspomoże funkcjonowanie układu nerwowego pacjenta. (Jasłowski, 2023)

Wszystkie te składniki zawarte w Liponerv®, aktywnie wspierają prace układu nerwowego oraz wykazują skuteczne działanie u pacjentów z MCI, lub osób wymagających aktywnej suplementacji w celu poprawy funkcji poznawczych.

Przejdź na stronę główną

Polecaj Liponerv®

Wczesna suplementacja daje szansę na dłuższe zachowanie zdolności 
poznawczych i pełnej samodzielności.
Sprawdź dostępność w aptekach

Przeczytaj opnie lekarzy specjalistów którzy stosują Liponerv

Lekarz neurolog z Rzeszowa

Preparat Liponerv® to suplement diety, który stosuję od ok. trzech lat jako monoterapię u pacjentów z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi oraz jako terapię uzupełniającą u osób z rozpoznanym zespołem otępiennym. Po kilkumiesięcznym okresie przyjmowania suplementu u większości pacjentów obserwuję zdecydowaną poprawę funkcji poznawczych w tym pamięci, koncentracji, percepcji, jak również samopoczucia oraz stabilizację i podniesienie nastroju.

Lekarz psychiatra z Warszawy

Moi pacjenci przed stosowaniem Liponerv® zgłaszają problemy z pamięcią krótkotrwałą w codziennych sytuacjach, poczucie, że czasem inteligencja ich zawodzi i np. w zawodowych sytuacjach nie pamiętają czasem o oczywistych i podstawowych rzeczach. Trudno przyswajają zupełnie nowe treści.  Po stosowaniu suplementu przez okres około 2-3 miesięcy pacjenci odnoszą wrażenie, że poprawia się u nich koncentracja uwagi i pamięć. Lepiej funkcjonują poznawczo w czasie nauki na studiach lub obowiązków zawodowych.

Lekarz neurolog

Liponerv® stosuję w celu poprawy funkcjonowania układu nerwowego u swoich pacjentów. Najczęściej u tych, którzy zgłaszają problemy w zakresie funkcji poznawczych. Preparat jest stosowany w monoterapii lud dodawany do innych leków. Po zastosowaniu go pacjenci zgłaszają: poprawę samopoczucia, lepszą koncentrację, mają łatwość w wypowiadaniu się, poprawia się ich wzrok. Ogólnie czują się lepiej, zwiększa się ich wydolność psychiczna i fizyczna. Co więcej, pacjenci  z chęcią sięgają po suplement na dłuższy czas stosowania. 

Lekarz psychiatra z Katowic

Pacjenci jedzą mało ryb, olejów, produktów roślinnych — wtedy poza wizytą u dietetyka proponuję suplementację Liponervem®. Widzę pozytywny efekt stosowania tego preparatu — pacjenci nie podają działań ubocznych i jest dla nich przystępny cenowo. W badaniu MMSE i teście rysowania zegara widzę pozytywny wpływ na wyniki. Pacjenci podają też poprawę stanu psychicznego, stabilizację nastroju, więcej optymizmu, lepiej radzą sobie z funkcjami wykonawczymi, lepiej planują przyszłość. 

Lekarz neurolog

Polecam stosowanie preparatu Liponerv® praktycznie w każdej grupie wiekowej u pacjentów zarówno czynnych i aktywnych zawodowo, jak i starszych zgłaszających zaburzenia pamięci, kłopoty z koncentracją i nadmierną senność. Preparat nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, co ma znaczenie szczególnie u pacjentów zażywających większą ilość leków. Pacjenci obserwują poprawę już po czterech tygodniach stosowania. 

Specjalista neuropsychologii

Jestem neuropsychologiem z wieloletnim klinicznym stażem pracy. Coraz częściej udaje nam się na wczesnym etapie diagnozować pacjentów z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi albo z początkami różnego typu procesów otępiennych. W tym miejscu pojawia się Liponerv®, który w ocenie moich pacjentów przynosi wyraźną poprawę w zakresie uwagi, procesów pamięci świeżej, tempa pracy procesów poznawczych, a także ich płynności. Pacjenci, uważają, że suplement pozwala im lepiej radzić sobie z napięciem, co powoduje, że mogą spokojniej korzystać ze swoich zasobów poznawczych.

Pełny wgląd do opinii dostępny jest w biurze Qpharma Sp. z o.o.