Przeczytaj również
Więcej o tym jak zadbać o mózg i układ nerwowy
Kompleksowy suplement diety, aktywnie wspierający funkcje poznawcze u pacjentów z objawami MCI oraz chcących poprawić pamięć i koncentrację.
Chwilowe roztargnienie? Pogorszenie pamięci epizodycznej, a może trudności w orientacji przestrzennej? Zapoznaj się z historią Pana Jana, który zgłosił się do lekarza z pierwszymi objawami łagodnych zaburzeń poznawczych.
Obejrzyj kolejny przypadek pacjentki, u której lekarz zarekomendował LIPONERV.
na kolejną edycję zapraszamy już wkrótce
MCI (Mild Cognitive Impairment) to stan objawiający się osłabieniem funkcji poznawczych pacjenta, głównie pamięci. Pacjenci zmagający się z MCI to osoby mające problem z zapamiętywaniem informacji. Obserwowane są u nich również zmiany zachowań, jak utrata zainteresowania rzeczami lub wydarzeniami, którym wcześniej poświęcali sporo uwagi. Towarzyszyć im może niepokój, dezorientacja oraz frustracja wynikająca z zaburzeń pamięci i koncentracji. (R.C Peteresen, 2011).
Objawy MCI można skutecznie łagodzić, a dzięki odpowiednio wcześnie zastosowanej suplementacji — wstrzymać progresję zaburzenia.
Ludzki mózg zaczyna ulegać procesom starzenia po około 35 roku życia. Niemniej kłopoty z pamięcią, koncentracją oraz innymi funkcjami poznawczymi mogą pojawić się nawet wcześniej. Dlatego, niezależnie od wieku, warto wspierać organizm odpowiednią dietą i suplementacją.
Pamięci epizodycznej
Koncentracji uwagi
Płynności mowy
Orientacji przestrzennej
Funkcji wykonawczych mózgu
Szybkości przetważania danych
DHA jest kluczowym składnikiem błon komórek nerwowych oraz połączeń synaptycznych. Jego obecność zapewnia elastyczność i płynność błon, co jest niezbędne dla efektywnego przekazywania sygnałów między neuronami, a także dla prawidłowego funkcjonowania receptorów i kanałów jonowych. Z kolei EPA pełni rolę źródła eikozanoidów, biologicznie aktywnych związków, które regulują procesy zapalne, krzepliwość krwi oraz napięcie naczyń krwionośnych.
Jak ich obecność w codziennej diecie wpływa na pacjentów? Jak pokazują badania, codzienna suplementacja wskazuje na skuteczność stosowania kwasów na poprawę pamięci krótkotrwałej i operacyjnej oraz pamięci słownej i odroczonej u pacjentów zmagających się z MCI. (Dżumaga, 2013) Natomiast u osób zdrowych wspiera zdolności intelektualne, koncentrację oraz funkcje poznawcze. (Wilczyńska, 2012).
Liponerv® to kompleksowy preparat bogaty w kwasy EPA, DHA oraz kwas alfa-liponowy, który aktywnie wspiera działanie układu nerwowego. Unikalna na rynku polskim rynku formuła suplementu oraz potwierdzona badaniami synergia działania jej składników, jest doskonałą propozycją dla pacjentów, u których już wystąpiły łagodne zaburzenia funkcji poznawczych (MCI).
Poza zawartymi w suplemencie kwasami DHA i EPA są również obecne witaminy z grupy B (B6 i B12) oraz kwas alfa-liponowy. Zapewnia to nie tylko stabilność kwasów DHA i EPA, ale również konsolidacje kilku substancji o potwierdzonym działaniu na układ nerwowy.
Mają działanie neuroprotekcyjne, zatem chronią neurony przed degradacją, dodatkowo działają przeciwzapalnie.
Substancja o skutecznych właściwościach antyoksydacyjnych, aktywnie dbająca o stan homeostazy oksydacyjnej w organizmie. Wspiera działanie układu nerwowego, m.in. poprzez działanie przeciwzapalne. Wykazuje pozytywne działanie na zmiany patofizjologiczne występujące w przebiegu chorób neurodegeneracyjnych. (Łabuz-Roszak, 2021).
Bierze udział w ponad 100 reakcjach enzymatycznych organizmu, aktywnie wspiera układ immunologiczny poprzez promowanie produkcji limfocytów — dba również o prawidłowe działanie neuroprzekaźników, przykładowo serotoniny. (Jasłowski, 2023)
Wpływa na syntezę mieliny, która ochrania aksony nerwowe w ludzkim mózgu. Ilość zawarta w suplemencie aktywnie wspiera syntezę oraz procesy krwiotwórcze. Co więcej, wspomoże funkcjonowanie układu nerwowego pacjenta. (Jasłowski, 2023)
Wszystkie te składniki zawarte w Liponerv®, aktywnie wspierają prace układu nerwowego oraz wykazują skuteczne działanie u pacjentów z MCI, lub osób wymagających aktywnej suplementacji w celu poprawy funkcji poznawczych.